Milan Bílek

Executive Director

Milan Bílek je zodpovědný za řízení týmu Patria Corporate Finance a projekty pro domácí a zahraniční klienty v oblasti Corporate Finance (M&A, divestice, oceňování, vypořádání mezi vlastníky a příprava fairness opinion).

Milan má více než 17 let zkušeností v oblasti firemních financí, správy majetkových účastí a kapitálových trhů (4 roky v ČSOB a 13 let v poradenské společnosti TPA Corporate Finance s.r.o.). Před příchodem do Patrie Milan pracoval v oblasti Corporate Finance pro poradenskou společnost TPA, kde se podílel na domácích tak i přeshraničních transakcích. Mezi jeho realizované transakce patří: poradenství společnosti DITON při převzetí a restrukturalizaci dluhu společnosti Beton Brož, poradenství společnost EAA-OIL při převzetí společnosti HI-OIL, vypořádání mezi vlastníky společnosti EKO Logistics, poradenství vlastníkům při prodeji společností Farmtec do vlastnictví koncernu AGROFERT, poradenství při prodeji společnosti 2VV do rukou švédského koncernu System Air, poradenství společnosti Plaček Holding při akvizici polské společnosti KAKADU, poradenství při prodeji společnosti Multi-Vac francouzskému investorovi FranceAir, poradenství vlastníkům společnosti Teplo Klášterec při prodeji skupině ČEZ, poradenství při prodeji společnosti SEGNOR do vlastnictví společnosti ROTOR CLIP USA, poradenství při prodeji společnosti SIEZA do portfolia private equity fondu Genesis. Milan se také podílel na přípravě mnoha ocenění, dále na komerčních a finančních due diligence. 

V rámci správy majetkových účastí Milan zastával funkci předsedy dozorčí rady ve společnosti ETA, místopředsedy dozorčí rady MSA a člena dozorčí rady obchodníka s cennými papíry QUORUM Pro.

Titul inženýra získal na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích při studiu provozní ekonomie.

Zpět