Milan Bílek

Executive Director

Milan Bílek je zodpovědný za řízení týmu Patria Corporate Finance a projekty pro domácí a zahraniční klienty v oblasti Corporate Finance (M&A, divestice, oceňování, vypořádání mezi vlastníky a příprava fairness opinion).

Milan má více než 19 let zkušeností v oblasti firemních financí, správy majetkových účastí a kapitálových trhů (4 roky v ČSOB; 13 let v poradenské společnosti TPA Group a 2 roky Patrii). Před příchodem do Patrie Milan pracoval v oblasti Corporate Finance pro poradenskou společnost TPA Group, kde se podílel jak na domácích, tak i přeshraničních transakcích. Mezi jeho realizované transakce patří: poradenství společnosti DITON při převzetí a restrukturalizaci dluhu společnosti Beton Brož, poradenství společnost EAA-OIL při převzetí společnosti HI-OIL, vypořádání mezi vlastníky společnosti EKO Logistics, poradenství při prodeji společností Farmtec do vlastnictví koncernu AGROFERT, poradenství při prodeji společnosti 2VV do rukou švédského koncernu System Air a řada dalších. V Patrii řídil prodej společnosti Úněšovský statek do rukou family office Tomáše Němce (Consilium) a akvizici společnosti ARDEAPHARMA pro Charing Cross Scientific.

Milan se také podílel na přípravě mnoha ocenění, dále na komerčních a finančních due diligence. Titul inženýra získal na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích při studiu provozní ekonomie.

Zpět