Marek Rehberger

Managing Director

Marek Rehberger je zodpovědný za řízení týmu Patria Corporate Finance a poskytování služeb a poradenství u velkých projektů v oblasti fúzí, akvizic, odprodejů, IPO a ocenění.

Má více než 19 let zkušeností v oblasti firemních financí a kapitálových trhů (16 let v ČSOB). Jeho zkušenosti zahrnují strukturování a úspěšné uzavření smlouvy o partnerství mezi ČSOB a Českou poštou (2016 a 2005). V rámci svého působení v ČSOB řídil akvizice dvou penzijních fondů (Zemský a Hornický), akvizici 50% podílu v ČSOB Factoringu a odkup minoritních akcionářů ČSOB. Mezi další úspěšné transakce patří prodej Českomoravské záruční a rozvojové banky a Burzy cenných papírů Praha. V roce 2000 byl členem hlavního týmu v rámci ČSOB odpovědného za převzetí Investiční a Poštovní banky (IPB). V roce 2019 se podílel na prodeji společnosti Tommi CZ ruskému investorovi, prodeji společnosti Úněšovský statek do rukou family office Tomáše Němce (Consilium), prodeji Příbramské teplárenské strategickému investorovi a na akvizici Českomoravské stavební spořitelny ze strany ČSOB, což byla transakce v objemu 6,2 mld. Kč.

Marek je předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti. Získal inženýrský titul na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Zpět