Případové studie

Patria Corporate Finance poskytla poradenské služby skupině KKCG při prodeji její majetkové účasti ve společnosti Conectart, s.r.o.
Transakce
Výsledek

Transakce

V polovině května 2020 se Patrii podařilo dokončit prodej 100% majetkové účasti ve společnosti Conectart, s.r.o. Tým Patrie poskytl poradenské služby skupině KKCG při prodeji jejího majetkového podílu v této společnosti.

Společnost Conectart, kterou skupina KKCG získala v roce 2012, provozuje callcentra v osmi českých městech a zaměstnává přes tisícovku operátorů. V roce 2019 dosáhla tržeb 450 mil. Kč a EBITDA 50 mil. Kč. Mezi její nejvýznamnější klienty patří velké společnosti jako Samsung, Vodafone, AmRest, cestovní kancelář Fischer nebo společnosti ze skupiny KKCG, jako společnost MND a Sazka Mobil. Prodej společnosti Conectart byl zahájen ve 3Q 2019 a byl dokončen v průběhu pandemie COVID 19 (2Q 2020). Přesto transakce nebyla touto skutečností nijak poznamenána.

Výsledek

Novým vlastníkem společnosti Conectart se stal fond rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) ze skupiny Genesis Capital. Nový vlastník má zájem společnost dále rozvíjet a expandovat formou akvizic v regionu CEE, a to nejen v oblasti poskytování služeb call center, ale i návazných služeb obsluhy zákazníků.

KKCG

KKCG je finanční skupinou, která na trhu investic působí již od roku 1992. V současné době skupina investuje své prostředky do čtyř základních oblastí – zábava, ropa a zemní plyn, technologie a další investice, zejména ve strojírenství a nemovitostech.

Skupinu KKCG tvoří více než 30 prosperujících společností v 18 zemích. Celková aktiva skupiny dosahují hodnoty 6 mld. eur a skupina zaměstnává více jak 6 tisíc zaměstnanců. Mezi členy skupiny KKCG patří společnosti jako Sazka Group, skupina MND či Aricoma Group.

Genesis Capital

Genesis Capital působí na trhu private equity od roku 1999 a prostřednictvím jednotlivých investičních fondů pomáhá v rozvoji malým a středním podnikům se silným růstovým potenciálem, ale omezenými finančními zdroji. K financování jednotlivých projektů využívá kapitál, který do fondů Genesis s důvěrou vkládají renomovaní institucionální investoři, jejichž prostředky se v rostoucích firmách zhodnocují.

Od založení společnosti byl Genesis poradcem a manažerem již čtyř investičních fondů o celkové velikosti přesahující 170 milionů eur.

Reference

Vybrané reference