Tomáš Adámek

Associate

Tomáš Adámek se připojil k týmu Patria Corporate Finance na konci léta 2019 na pozici Associate. Je zodpovědný za exekuci akvizičních procesů od zahájení až po dokončení, a to jak na straně prodávajícího, tak kupujícího.

Před nástupem do Patrie pracoval Tomáš více než čtyři roky v české rodinné investiční skupině Aakon Capital. V rámci svého působení v Aakonu byl Tomáš kromě jiného zodpovědný za strategický rozvoj portfoliových společností, kompletní realizaci investičních procesů a vyhledávání nových investičních příležitostí, zejména v oboru strojírenství, přepravy a gastronomie. Dříve pracoval na pozici Junior Valuation Consultant ve společnosti Apogeo Group. V současné době je Tomáš z pozice člena dozorčí rady aktivní také v organizaci Klub investorů, v níž byl mezi roky 2014-2015 prezidentem. Mezi transakce, na kterých se Tomáš aktivně podílel patří například akvizice strojírenské společnosti Šlechta, akvizice výrobce léčivých přípravku ARDEAPHARMA, či prodej tradičního prodejce zemědělské techniky AGROZET České Budějovice.

Tomáš vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze s hlavním zaměřením na podnikové finance a management. V rámci vysokoškolských studií strávil jeden semestr studiem MBA kurzů na National Chengchi University (College of Commerce) v Taipei.

Zpět