Případové studie

Patria Corporate Finance poskytla poradenské služby skupině akcionářů reprezentovaných společností Green Horizon Renewables („GHR“) v souvislosti s prodejem portfolia fotovoltaických elektráren.
Transakce
Výsledek

Transakce

V období mezi měsíci březen 2019 a únor 2020 poskytla Patria poradenské služby skupině GHR při prodeji portfolia 8 fotovoltaických elektráren o celkové instalované kapacitě 25.3 MWp, z nichž 6 (21.1 MWp) se nachází na území České republiky a 2 (4.2 MWp) na Slovensku. Předmětné elektrárny byly vystavěny v letech 2010 a 2011 a GHR je získala do svého portfolia formou akvizic.

Role Patrie v této transakci spočívala ve vytvoření silného konkurenčního prostředí mezi zájemci o tuto transakci, a proto Patria oslovila více jak 120 potenciálních investorů specializující se na investice do oblasti obnovitelných zdrojů elektrické energie. Patria zároveň vedla celou transakci, připravila a provozovala elektronický data room a podílela se na vyjednávání konečných podmínek transakce.

Výsledek

Novým vlastníkem portfolia fotovoltaických elektráren se stala společnost ze skupiny Enery, která má zájem dále expandovat v oblasti akvizic a developmentu obnovitelných zdrojů elektrické energie v zemích středoevropského regionu.

Green Horizon Renewables

Green Horizon Renewables je private equity fond sídlící v Praze zaměřující se na investice do oblasti obnovitelných zdrojů energie ve všech evropských zemích.

GHR je součástí skupiny family officů zahrnující private equity společnosti BHM Group (zaměřující se na investice do oblasti high-tech), Verdi Capital (asset management) a Bohemia Venture Capital (zaměřující se na investice do technologických start-upů). Kromě investice do fotovoltaických společností v České a Slovenské republice (které se staly předmětem výše uvedené transakce) investuje GHR do developmentu větrné farmy o instalované kapacitě 240 MW ve Finsku.

Enery

Skupina Enery byla založena v roce 2019 s cílem orientovat se na investice a řízení zdrojů obnovitelné energie v zemích středoevropského regionu. Enery vznikla jako společný podnik rakouské energetické společnosti RP Global a partnerů, kterými jsou pánové Richard König a Lukas Nemec.

RP Global do Enery přináší 30leté zkušenosti z oblasti budování zdrojů obnovitelné energie a pánové Richard König a Lukas Nemec více jak 15letou zkušenost z energetických transakcí a projektů přesahující hodnotu 40 milionů eur.

Reference

Vybrané reference