Případové studie

Patria Corporate Finance byla pověřena investiční skupinou Penta, aby provedla dobrovolnou nabídku na odkup akcií společnosti Fortuna Entertainment Group N.V. (dále jen „Fortuna“) od minoritních akcionářů.
Transakce
Výsledek

Transakce

Fortuna byla veřejně obchodovanou společností na Burze cenných papírů Praha. Většinový vlastník, společnost z investiční skupiny Penta, pověřil Patrii organizací dobrovolné nabídky na koupi akcií Fortuny. Patria Corporate Finance ve spolupráci se svojí sesterskou společností Patria Finance, jedním z nejvýznamnějších obchodníků s cennými papíry v České republice, tuto nabídku a komunikaci směrem k minoritním akcionářům uskutečnila.

Výsledek

Cílem našeho klienta bylo zvýšit svůj podíl ve společnosti Fortuna a následně do ní významně investovat, a zajistit tak její další růst. Po dokončení této Transakce se podařilo podíly od většiny minoritních akcionářů odkoupit a tohoto cíle dosáhnout.

Investiční skupina Penta

Penta je středoevropskou investiční skupinou založenou v roce 1994. Zabývá se zejména investicemi do zdravotnictví, maloobchodu, finančních služeb či realitního developmentu. Odhaduje se, že v současnosti spravuje aktiva v hodnotě přesahující 7 mld. eur.

Fortuna Entertainment Group N.V.

Největší poskytovatel kurzových sázek ve střední Evropě, který svým nedávným vstupem na chorvatský a rumunský trh rozšířil své aktivity rovněž mimo trh střední Evropy.

Reference

Vybrané reference