Případové studie

Patria Corporate Finance zajišťovala klientovi kompletní poradenství při prodeji majoritního podílu ve společnosti BRNO INN a.s., (dále jen “BRNO INN”).
Transakce
Výsledek

Transakce

Majoritní společník BRNO INN pověřil týmy Patria Corporate Finance a ČSOB Advisory, aby nalezly vhodného investora, který by nadále rozvíjel hotelový komplex Holiday INN způsobem akceptovatelným pro město Brno. Vzhledem k tomu, že se jednalo o velmi lukrativní nemovitost v těsné blízkosti areálu Brněnského veletrhu, byli v prvním kole osloveni jak místní, tak i mezinárodní strategičtí investoři.

Po dvoukolovém výběrovém řízení se do finále dostala společnost CPI Hotels. Tato společnost předložila velmi zajímavou cenovou nabídku a zázemí jedné z největších nemovitostních skupin v ČR včetně jasné vize pro další rozvoj hotelu.

Výsledek

Cílem klienta bylo předat nemovitost do rukou strategického investora za co nejvyšší možnou cenu. Vzhledem k tomu, že vlastník společnosti BRNO INN spravuje veletržní areál v blízkosti prodávaného hotelového komplexu, bylo velmi důležité nalézt protistranu, jejíž záměr s rozvojem hotelu by odpovídal plánům města. To vše splňoval investor CPI Hotels.

BRNO INN a.s.

Vlastníkem BRNO INN byla společnost BVV Brněnské veletrhy a výstavy, spol. s r.o. jejíž finálním vlastníkem je statutární město Brno.

CPI Hotels a.s.

CPI Hotels a.s. patří do skupiny Czech Property Investments, a.s. Skupina je předním vlastníkem a správcem nemovitostí v ČR a střední Evropě.

Reference

Vybrané reference