Případové studie
Náš tým zajišťoval klientovi kompletní poradenství při prodeji majoritního podílu ve společnosti BRNO INN a.s., (dále jen “BRNO INN”)
Transakce
Výsledek

Transakce

Majoritní společník BRNO INN pověřil týmy Patria Corporate Finance a ČSOB Advisory, aby nalezly vhodného investora, který by nadále rozvíjel prodávaný hotelový komplex, a zároveň měl i strategii akceptovatelnou pro město Brno. Vzhledem k tomu, že se jednalo o velmi lukrativní nemovitost v těsné blízkosti Brněnského veletrhu, byli v prvním kole osloveni jak místní, tak i mezinárodní strategičtí investoři.

Po dvoukolovém výběrovém řízení se do finále dostala společnost CPI Hotels. Tato společnost předložila jako velmi zajímavou cenovou nabídku zázemí jedné z největších nemovitostních skupin v ČR a jasnou vizi pro další rozvoj.

Výsledek

Cílem klienta bylo předat nemovitost do rukou strategického investora za co nejvyšší možnou cenu. Vzhledem k tomu, že vlastník společnosti BRNO INN spravuje veletržní areál ihned vedle prodávané nemovitosti, bylo velmi důležité nalézt protistranu, jejíž záměr s prodávaným aktivem by odpovídal plánům města a prodávajícího. To vše splňoval investor CPI Hotels.

BRNO INN a.s.

Vlastníkem BRNO INN byla společnost BVV Brněnské veletrhy a výstavy, spol. s r.o. jejíž finálním vlastníkem je statutární město Brno.

CPI Hotels a.s.

CPI Hotels a.s. patří do skupiny Czech Property Investments, a.s. Skupina je předním vlastníkem a správcem nemovitosti v ČR a střední Evropě.

Reference

Vybrané reference