Případové studie

OptimNet
Transakce

Transakce

V první polovině roku 2022 Patria úspěšně dokončila prodej 100% podílu společnosti OptimNet Solutions s.r.o. Patria vstoupila do transakce v pokročilé fázi jednání s investorem – společností Hellmann Worldwide Logistics. Kromě asistence při dokončení procesu právní, komerční a finanční prověrky, Patria vyjednávala s investorem a jeho poradci o ocenění společnosti a stanovení kupní ceny za společnost, závazné podobě transakční dokumentace a o celkovém průběhu vypořádání transakce.

Výsledek

Patrii se úspěšně podařilo dokončit prodej společnosti OptimNet Solutions a zároveň díky zvolené vyjednávací strategii se podařilo zvýšit prodejní cenu pro klienta. Původní majitel OptimNet Solutions zůstává nadále ve vedení společnosti jako její jednatel, tak aby jednak byla zajištěna kontinuita vedení společnosti a aby mohl také aktivně participovat na dalším rozvoji aktivit OptimNet Solutions v regionu střední Evropy.

OptimNet Solutions

OptimNet Solutions je logistická společnost provozující službu expresních zásilek doručovaných během nočních hodin. V rámci šestileté historie společnost vybudovala noční překladiště v Praze, Brně a v Liptovském Mikuláši. Společnost nabízí logistické služby firmám z oborů automotive, zemědělství či zdravotnictví. Roční tržby společnosti přesahují úroveň 180 mil. Kč.

Hellmann Worldwide Logistics

Hellmann Worldwide Logistics je německá logistická společnost. S více než 20 mil. přepravenými zásilkami ročně společnost dosahuje ročních tržeb přesahujících úroveň 4 mld. EUR. Společnost byla založena v roce 1871 a dnes je aktivní ve 173 zemích a plně pokrývá všechny typy přeprav tj. silniční, železniční, námořní a leteckou.

Reference

Vybrané reference